Studio

Nasze studio to nie tylko pomieszczenie, to doskonała przestrzeń do realizowania wielu zadań. Wysokość studia – 5 metrów i powierzchnia 70 m2 – pozwala na realizację kameralnych planów zdjęciowych, filmowych i fotograficznych.

Nadaję się zarówno do sesji modowych jak i produktowych. Studio można również wynajmować na godziny (szczegółowe informacje po rozmowie telefonicznej). Duża przestrzeń do parkowania samochodów i znajdująca się w budynku winda towarowa, znacznie ułatwiają transport sprzętu jak i obiektów do sesji.Lokalizacja w okolicy hali Arena i dworca Kaliskiego zapewnia łatwą komunikację.

Lokalizacja

ul. Krzemieniecka 2, Łódź

Sprzęt wysokiej jakości

Profesjonalny sprzęt umożliwia nam również wykonywanie projektów, wymagających wiele pracy i pomysłów. Dysponujemy wszystkimi niezbędnymi narzędziami: od tych najbardziej oczywistych, jak światło ciągłe i fotograficzne, tła fotograficzne, poprzez bardziej zaawansowane, jak jazda kamerowa, slider, suwnica z dużym udźwigiem, steady cam, stół bezcieniowy czy kran. Zdjęcia i filmy realizujemy używając przeważnie kamer DSLR lub innych łącznie z kamerami 3D.

Wyjątkowa Lokalizacja

Nasze studio mieści się w wyjątkowym budynku – w kompleksie fabrycznym wybudowanym na początku XX wieku. Teren ten został kupiony przez Leona Plihala. Przybył on do Łodzi z Czech i tutaj postanowił zainwestować w farbiarnie i przemysł tekstylny. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w artykule „Poleskie imperium Leona Plihala” na stronie: baedekerlodz.blogspot.com.
Dziś kompleks należy do Zakładów Tekstylnych „Femina”, powstałych po przekształceniu w 1965 roku Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego „FEMINA” (po szczegóły odsyłamy na stronę www.polskaniezwykla.pl – „Fabryka na Karolewie”).

Przemysłowy krajobraz miejski Łodzi budzi zainteresowanie wielu ludzi. Atmosfera starych fabryk i widok XIX-wiecznych kamienic sprzyjają rozwojowi przemysłów kreatywnych, a niewykończone wnętrza, w których widać surową cegłę, mają swój urok i przyciągają artystów i projektantów wszystkich dziedzin. Sprzyja to kreatywności i budzi wiele pozytywnych emocji. My łodzianie z krwi i kości staramy się czerpać z tego dziedzictwa, zarówno lokując swoje studio w typowo łódzkim pofabrycznym wnętrzu jaki i promując tradycję Łodzi filmowej w naszej codziennej pracy.