Filmy edukacyjne

Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Nic dziwnego, że formy wizualne takie, jak video wypierają pomału inne sposoby przekazu.
Jeśli prowadzisz szkolenia, działasz w jakiejś organizacji lub prowadzisz firmę i chcesz przekazać swoim odbiorcom określony komunikat, możesz to zrobić za pomocą filmów edukacyjnych. To forma, która przykuwa uwagę i pozwala łatwiej przyswoić informacje. Dobrze nagrane i zrealizowane video jest skuteczniejsze niż drukowane broszury, czy innego typu materiały.

Dla kogo nagrywanie filmów edukacyjnych będzie dobrym rozwiązaniem?

Materiały w formie video zdominowały wiele dziedzin życia. Ludzie z przyjemnością uczestniczą w różnego typu webinarach i telekonferencjach. Studenci chętnie uczą się, korzystając z treści audiowizualnych. Często dużo łatwiej jest zrozumieć skomplikowane kwestie oglądając obraz, niż wertując szereg książek.

Nagrywanie filmów edukacyjnych ma więc dużo szersze zastosowanie niż tylko w szkolnictwie. Możemy przygotować dla Ciebie materiał, jeśli:

 • działasz w urzędzie, instytucji publicznej lub organizacji pozarządowej i chcesz udostępnić materiał promujący pewne postawy, czy też nagłaśniający problem;
 • prowadzisz firmę i chcesz przekazać swoim klientom informację o tym, jak korzystać z Twoich produktów;
 • chcesz przeszkolić swoich pracowników w zakresie jakichś umiejętności;
  jesteś nauczycielem, szkoleniowcem lub wykładowcą i potrzebujesz atrakcyjnych materiałów;
 • działasz gdziekolwiek, gdzie trzeba przekazywać Twojej grupie odbiorców istotne informacje.

Profesjonalnie zrealizowany materiał pozwoli Ci zwiększyć skuteczność Twoich działań. Wpłynie też pozytywnie na wizerunek Twojej działalności. Nie będziesz musiał zastanawiać się, w jaki sposób przekazać istotne informacje i tracić czas na ich stworzenie. My zajmiemy się produkcją filmu edukacyjnego, a Ty będziesz mógł skupić się na innych kwestiach.

Jak powstają nasze filmy?

Zajmujemy się każdym etapem przygotowania oraz realizacji materiału. Zawsze zaczynamy od rozmowy z naszym klientem. To wtedy poznajemy jego oczekiwania i przygotowujemy zarys koncepcji. W zależności od tego, co jest potrzebne, jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią lokalizację, czy aktorów, którzy zagrają w produkcji.

Etapy realizacji filmów edukacyjnych obejmują:

 • opracowanie draftu scenariusza;
 • utworzenie szczegółowego storyboardu;
 • napisanie tekstu lektorskiego;
 • zaangażowanie specjalistów lub konsultantów działających w danej dziedzinie;
 • znalezienie odpowiedniej lokalizacji;
 • przeprowadzenie castingu i wybór aktorów do projektu;
 • wykonanie stylizacji, make-upu oraz fryzury dla osób występujących w filmie;
  nagranie materiału.

Dysponujemy zaawansowanym technologicznie sprzętem, który jest też wykorzystywany na planach filmowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie nagrać dobrze doświetlone video z wyrazistym dźwiękiem nawet w bardzo trudnych warunkach. Zajmujemy się również pełną postprodukcją. Zajmiemy się nie tylko podstawowym montażem filmu edukacyjnego — dodamy również ciekawe czołówki, napisy, efekty specjalne oraz grafiki. Wszystko po to, aby finalna produkcja spełniła Twoje oczekiwania.

99%

Klientów, którzy raz nam zlecili produkcję wraca do nas ponownie.

20 lat

Zajmujemy się kompleksową produkcją filmową

Filmy edukacyjne, które aż chce się oglądać

Uważamy, że nawet użytkowe treści mogą być interesujące. Dlatego, jeśli szukasz kogoś z niebanalnym podejściem do tematu, zgłoś się do nas. Produkcja filmów edukacyjnych stanowi dla nas nieustanne wyzwanie. Do ich realizacji zatrudniamy grupę specjalistów: scenarzystę, reżysera, oświetleniowców i aktorów. To sprawia, że możemy nagrać dla Ciebie video, które pomoże Ci zrealizować Twoje cele.

Dobranie konsultantów naukowych [merytorycznych] też może być po naszej stronie. Dzięki współpracy z wieloma uniwersytetami, uczelniami artystycznymi czy innymi szkołami wyższymi jesteśmy w stanie dobrać specjalistę z każdej dziedziny.

Mamy doświadczenie w realizacji zarówno małych edukacyjnych projektów komercyjnych, różnorodnych filmów edukacyjnych dla organizacji pozarządowych czy samorządowych, jak i niezwykle zaawansowanych, rządowych zleceń.

Potrzebujesz dodania tłumaczenia w języku migowym? Chcesz zrealizować swoją koncepcję w nietypowym miejscu, w nietypowym języku? Nigdy nie powiemy Ci — tego nie da się zrobić. Jesteśmy kreatywnym zespołem, który zawsze znajdzie rozwiązanie.

Po przekazaniu gotowego materiału jesteśmy otwarci na Twoje sugestie. Zgodnie z Twoim życzeniem możemy zarchiwizować materiał. To da Ci pewność, że zawsze będziesz miał dostęp do kopii zapasowej. Przekażemy Ci też pełne prawa autorskie do nagranego video.

Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz filmu edukacyjnego, który nie tylko będzie wartościowy, ale też atrakcyjny wizualnie.